Jaka trumna do kremacji? Ile kosztuje?

22 lutego 2022
trumna

Kremacja zwłok to alternatywny sposób do tradycyjnego pochówku zmarłego. Mimo iż spopielenie zwłok staje się coraz bardziej powszechną formą pogrzebu w Polsce, wśród interesantów wciąż pojawiają się wątpliwości. Jak przebiega proces kremacji, w jaki sposób przygotować ciało do kremacji, jaką trumnę wybrać? To jedynie kilka z nurtujących pytań. Usługa spopielenia zwłok jest wieloetapowa i wymaga odpowiedniego przygotowania. Przede wszystkim należy dopełnić niezbędne formalności, a następnie skontaktować się z naszymi profesjonalnymi i doświadczonymi pracownikami zakładu pogrzebowego.

Jak wygląda kremacja zwłok w Warszawie lub Wyszkowie?

Cały proces trwa około czterech godzin. Ciało umieszczane jest w specjalnie przeznaczonej do kremacji trumnie, a następnie poddawane procesowi spopielenia. Po zakończonej kremacji, prochy przekładane są do wybranej wcześniej przez Państwa ozdobnej urny. Na Państwa życzenie przed kremacją zwłok w Warszawie lub Wyszkowie, zorganizujemy kameralne, zaciszne miejsce, w którym będą mieli Państwo szansę na pożegnanie się z bliską osobą i oddanie jej należytego hołdu.

Specjalistyczna trumna do kremacji

Nieodłącznym elementem kremacji zwłok w Warszawie oraz Wyszkowie jest wybór specjalistycznej trumny, która zdecydowanie różni się od tradycyjnej. Jako iż podczas spopielenia ciała temperatura w krematorium będzie bardzo wysoka, stanowczo zabrania się wykorzystywania podczas kremacji trumien czy odzieży wykonanych z tworzyw sztucznych i metalowych. Najczęściej do kremacji zwłok w Warszawie oraz Wyszkowie używa się trumien kartonowych i drewnianych, niepokrytych żadnymi dodatkowymi substancjami i impregnatami (farbami, olejami, lakierami).

Sprawdź również:  Konsolacja po pogrzebie – skąd pochodzi zwyczaj?

Istnieje możliwość personalizacji trumny do kremacji, za sprawą umieszczenia na froncie dedykowanej treści, a także wyboru koloru i oczywiście materiału, z jakiego zostanie wykonana. Osoby, które rozważają nietradycyjną formę pochówku, zastanawiają się również nad aspektem finansowym.

Ile kosztuje trumna do kremacji?

Jest to kwestia bardzo indywidualna, zależna między innymi od tworzywa trumny kremacyjnej. Całościowy koszt kremacji zwłok w Warszawie lub Wyszkowie mieści się natomiast w przedziale od 620 do 1000 złotych.

Kremacja zwłok – Warszawa, Wyszków

Zapraszamy do kontaktu z naszym profesjonalnym zakładem pogrzebowym w celu ustalenia szczegółów kremacji zwłok. Usługę spopielenia ciała wykonujemy na Cmentarzu Komunalnym Północnym w Warszawie oraz Wyszkowie, zawsze z poszanowaniem osób zmarłych i z zachowaniem wszelkich norm bezpieczeństwa. Nasi pracownicy pomogą Państwu dobrać właściwe trumny do kremacji, przedstawią wstępny kosztorys usługi i odpowiedzą na wszelkie pytania. Pozostajemy do dyspozycji!