Czy białe róże są odpowiednie do wieńca pogrzebowego?

28 kwietnia 2021
białe róże

Najczęstszą formą ostatniego pożegnania z bliską osobą są kwiaty. Wiele osób zastanawia się, jaką kompozycję i rodzaj kwiatów wybrać, by w należyty sposób oddać hołd zmarłemu. Wybór niemal zawsze pada na wiązankę lub wieniec pogrzebowy. Wiązanka jest bukietem kwiatów w stonowanych barwach, skomponowanych na gąbce florystycznej. Wieniec pogrzebowy natomiast to propozycja dla osób, które myślą o bardziej okazałym zestawieniu roślin.

Przyjęło się, iż na pogrzeb przynosi się świeże kwiaty cięte, ponieważ symbolizują one proces przemijania i ulotności. Wybór często pada na róże – zarówno czerwone jak i białe. Ten drugi kolor kwiatów symbolizuje niewinność i młodość, a także budzi szacunek. Z tego powodu nierzadko białe kwiaty pogrzebowe dobierane są na ostatnie pożegnanie osób bardzo młodych lub dzieci. 

Kwiaty na wieniec pogrzebowy

Kiedy już zdecydujemy się na konkretną formę, w jakiej białe róże mają zostać ułożone, warto skorzystać z pomocy florystów z kwiaciarni Zakładu Pogrzebowego „Niebo” Warszawa, z których pomocą skomponują Państwo spersonalizowany wieniec pogrzebowy, by w możliwie najlepszy sposób pożegnać bliską osobę.

Róże w kolorze białym będą bardzo dobrze komponowały się z zielonymi elementami, tworzącymi owalny podkład w wieńcu pogrzebowym, na którym umocowuje się kwiaty. W zależności od budżetu, jaki chcemy przeznaczyć na wieniec, podkład mogą tworzyć naturalne rośliny lub sztuczne. Białe róże często łączy się z bladym kolorem różowym, symbolizującym wdzięczność i uznanie. Całość może zdobić czarna, kontrastująca wstęga, na której wypisane zostaną ostatnie słowa pożegnania od rodziny lub przyjaciół.

Sprawdź również:  Czym się różni dom pogrzebowy od zakładu pogrzebowego?

Wybór kwiatów na pogrzeb w Zakładzie Pogrzebowym „Niebo”

Zakład Pogrzebowy „Niebo” dysponuje obszerną bazą z setką kompozycji kwiatowych. Zatem jeśli zastanawiasz się, jakie kwiaty wybrać na pogrzeb albo jakie dobrać do białych róż, nasi floryści służą swoją wiedzą oraz wieloletnim doświadczeniem. Działamy całodobowo, będąc nieustanie do Państwa dyspozycji. Na naszej stronie internetowej dostępna jest galeria zdjęć z przykładowymi kompozycjami wieńców pogrzebowych, ale z racji tego, iż do każdego klienta podchodzimy indywidualnie, najlepiej skontaktować się z nami i przedstawić swoje oczekiwania.