Kremacja Warszawa – Jak prawidłowo przygotować do niej zmarłego?

20 kwietnia 2022
Kremacja Warszawa

Kremacja ciała zmarłego uznawana jest przez Kościół Katolicki za pełnoprawny obrzęd pogrzebowy i stanowi alternatywny sposób, zastępujący tradycyjny pochówek. Choć spopielanie ciał osób zmarłych staje się w Polsce coraz bardziej powszechne, proces kremacji wciąż budzi wśród interesantów wiele wątpliwości. Jak przygotować zmarłego do kremacji?

Co należy wiedzieć o tej odmiennej formie pogrzebu?

Zanim dojdzie do organizacji kremacji w Warszawie i przygotowywania ciała zmarłego, interesanci muszą dopiąć niezbędne formalności pogrzebowe, takie jak zdobycie i dostarczenie do krematorium aktu zgonu. Owy dokument wystawia Urząd Stanu Cywilnego na podstawie karty zgonu. Na każdym etapie kompletowania dokumentów i dopełniania formalności pomogą Państwu, jeśli pojawi się taka potrzeba, doświadczeni i profesjonalni pracownicy Zakładu Usług Pogrzebowych „Niebo” Warszawa.

Jak przygotować zmarłego do kremacji?

Przygotowanie zmarłego do kremacji wygląda bardzo podobnie, jak w przypadku tradycyjnej formy pochówku. Podstawową różnicą jest jednak ubiór osoby, która odeszła. Zwłoki owija się w specjalistyczny całun lub tradycyjną odzież bez elementów wykonanych ze sztucznych tworzyw i metalu. Oprócz odzieży do kremacji, uwagę należy zwrócić również na przedmioty, które podczas spopielenia ciała znajdują się w trumnie. Obecność wszelkich urządzeń elektronicznych, biżuterii, perfum, książek i innych podobnych rzeczy jest kategorycznie zabroniona.

Wybranie odpowiedniej odzieży do kremacji i przygotowanie ciała zmarłego do spopielenia to tylko część kwestii, o jakie należy zadbać. Istotnym aspektem jest również rodzaj i wygląd trumny do kremacji oraz urna, w jakiej zostaną umieszczone prochy. Gdy ciało zmarłego zostanie przygotowane do kremacji, istnieje możliwość pożegnania się z bliską osobą w kameralnym, zacisznym miejscu. Wówczas ciało zostaje umieszczone w ozdobnym sarkofagu, wyposażonym w eleganckie kapy.

Sprawdź również:  5 zwyczajów pogrzebowych w Polsce

Krematorium Warszawa

Oferta naszego krematorium w Warszawie jest kompleksowa. Zakres usług obejmuje zarówno pomoc w kompletowaniu dokumentów pogrzebowych i dopełnianiu formalności, przygotowanie ciała zmarłego do kremacji i wybór odzieży, a także organizację pożegnania przed procesem spopielania zwłok i umieszczenia ich w urnie. Wszystkie świadczenia wykonywane są z należytym szacunkiem do zmarłych, a także bliskich im osób, które przeżywają bolesną stratę. Gwarantujemy profesjonalne podejście i wsparcie na każdym etapie kremacji ciała zmarłego.